Divendres va celebrar-se el lliurament de trofeus de la Campanya Esportiva 2018
Hi ha hagut campionats de futbol sala, tennis, frontenis, pilota a mà i pàdel. Ha sigut la primera edició en què totes les categories de futbol sala han sigut mixtes.
30/07/2018

Divendres passat va tindre lloc la gala de lliurament de trofeus de la Campanya Esportiva d’Estiu 2018, organitzada per la Regidoria d’Esports de l’Ajuntament de Vilamarxant.

 

Ha sigut un mes ple d’activitat al Poliesportiu municipal, amb campionats de futbol sala, tennis, frontenis, pilota a mà, una partida d’exhibició de frontó a mà i pàdel. A més, cada divendres de juliol la Piscina municipal ha acollit una activitat diferent, amb molt bona resposta del públic que no va faltar a les classes dirigides de “zumba”, “aquagym”, “step” o “spinning” que eren gratuïtes i obertes a tota la població.

Les competicions arribaren a la seua fi el passat divendres, amb les últimes finals pendents de disputar i, a continuació l’esperat, sobretot pels més menuts, lliurament de trofeus.

 

Esta Campanya Esportiva d’Estiu ha tingut un dels seus escenaris renovat, després de la remodelació del paviment de la pista poliesportiva que ara és de resines i que ha estat dissenyada per a una pràctica esportiva més segura i confortable.

Cal destacar, com a novetat, que ha sigut la primera edició en què totes les categories de la modalitat de futbol sala han sigut mixtes i, en la majoria d’elles, han participat xiques i xiquetes.

 

Durant la gala, també es va fer un reconeixement públic a dos esportistes locals, Anai Martínez i José Jabaloyes per la seua trajectòria. La primera per ser pionera en la pràctica del futbol i futbol sala de manera competitiva i regular, i també per la seua tasca com a entrenadora. Per a José Jabaloyes, per la seua continuada pràctica en diverses modalitats esportives com ara petanca, ciclisme, pàdel, tennis i també com a organitzador de campionats de petanca, directiu durant molt de temps de l’escola de futbol i persona molt compromesa amb l’esport local.

El regidor d’Esports, Manolo Bernad, ha volgut agrair “la participació de totes aquelles persones de totes les edats que han donat vida al Poliesportiu de Vilamarxant durant tot el mes de juliol. Però des de la Regidoria açò és només un reflex de l’àmplia activitat esportiva que hi ha durant tot l’any a Vilamarxant i que hem de continuar fomentant perquè la bona participació durant este mes es trasllade a una implicació continua”.

 

Esta Campanya Esportiva d’Estiu, amb més de 40 edicions, té l’objectiu de promocionar la pràctica de l’esport com a mitjà de vida saludable i convertir-se en una referència de l’activitat estiuenca al municipi.

 

Les classificacions de les diferents modalitats esportives han sigut les següents:

 

- FRONTÓ A MÀ:

SÈNIOR B:

Subcampions: Alejandro i Migue

Campions: Agustín i Nico

 

SÈNIOR A:

Subcampions: Cupido i Katio

Campions: Agustín i Manolo

 

- FRONTENIS:

SÈNIOR A:

Tercers classificats: Javi i Manolo

Subcampions: Dani i Julio

Campions: Pere i Vicent

 

- TENNIS:

SÈNIOR:

Tercer classificat: Juan Carlos Quinquero

Subcampió: Jesús Gimeno

Campió: Javi Pales

 

- PÀDEL:

ALEVÍ:

Tercers classificats: Miguel i José

Subcampions: Pau i Hugo

Campions: Alejandro i Javi

 

INFANTIL:

Tercers classificats: Rober i Javi

Subcampions: Fran i Raúl

Campions: Martín i Sergi

 

SÈNIOR B:

Tercers classificats: Maria i Carlos

Subcampions: Raúl i Pablo

Campions: David i Isaac

 

SÈNIOR A:

Tercers classificats: Olga i Sergio

Subcampions: Pepe i Rober

Campions: Toni i Roberto

 

FEMENÍ B:

Subcampiones: Zaida i Claudia

Campiones: Clara i Alejandra

 

FEMENÍ A:

Terceres classificades: Carol i Tania

Subcampiones: Olga i Trini

Campiones: Merxe i Coral

 

- FUTBOL SALA:

PREBENJAMÍ:

Tercers classificats: Los Fantásticos

Subcampions: Futurets

Campions: Los Intocables

Porter menys golejat: Adrián Gimeno (Los Intocables)

Màxim golejador: Eduard Cervera (Los Intocables)

 

BENJAMÍ:

Tercers classificats: Futuristes

Subcampions: The Warrior

Campions: Diablos de la Noche

Porter menys golejat: Dani Capella (Diablos de la Noche)

Màxim golejador: Gilvert Civera (Diablos de la Noche)

 

ALEVÍ:

Tercers classificats: Los Troyanos

Subcampions: Al Insti

Campions: Los Imparables

Porter menys golejat: Isma Huerta (Los Imparables)

Màxim golejador: Pablo Casaván (Los Imparables)

 

INFANTIL:

Tercers classificats: Los Simios FC

Subcampions: Los Pompos FC

Campions: The Fucking Masters

Porter menys golejat: Alejandro Márquez (The Fucking Masters)

Màxim golejador: Álvaro Cervera (The Fucking Masters)

 

JUVENIL:

Tercers classificats: Equipo de Hugo

Subcampions: Aston Birra

Campions: Real Suciedad

Porter menys golejat: José Minuesa (Real Suciedad)

Màxim golejador: Marcos Márquez (Aston Birra)

 

SÈNIOR:

Tercers classificats: Team V

Subcampions: Hombres de Negro

Campions: Instalaciones José Civera

Porter menys golejat: Antonio Medina (Exe Informática)

Màxim golejador: Jorge Izquierdo (Team V)

 

Formulari de cerca

Dl Dm Dc Dj Dv Ds Dg
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30